Rehabilitacja Kręgosłupa Gdańsk

Rejestracja+48 604 311 252
tel.
Rehabilitacja Kręgosłupa Gdańsk

Trakcyjna kinezyterapia metodą Jewminowa

W zakresie kinezyterapii głównie stosujemy metodę Jewminowa która polega na wykorzystaniu urządzenia również noszącego imię jego wynalazcy – „Profilaktor Jewminowa”. Metoda zakłada oddziaływanie na kręgosłup dwóch czynników:
– trakcyjne wyciąganie kręgosłupa
– specjalny zestaw ćwiczeń
Słowa kluczowe tu są: wyciąganie i ćwiczenia, a same sedno metody polega na ich jednoczesnym wykonywaniu.

 

Kilka wyjaśnień biomechaniki procesu.
Pionowa pozycja (szczególnie pozycja siedząca), a również podnoszenie i noszenie ciężarów obciąża kręgosłup. Takie obciążenie jest jedną z głównych przyczyn rozwoju zmian przeciążeniowych, zwyrodnieniowych i zespołu bólowego (np. powstania przepukliny krążka międzykręgowego, która uciska na korzonek nerwowy i powoduje ból). Wyciąganie na Profilaktorze Jewminowa wykorzystując masę naszego ciała (poprzez siłę grawitacji) odciąża kręgosłup. Ta zasada działania jest podobna jak w przypadku drążka, ale panel Profilaktora ustawia się pod dowolnym kątem, przyjaznym dla pacjenta, więc odciążenie osiągamy mniejszym wysiłkiem. Przy odciążeniu kręgosłupa zmniejsza się przykurcz mięśniowy, powiększają się przestrzenie międzykręgowe, zmniejsza się ucisk na nerw poprzez przepuklinę oraz stopniowo zmniejsza się i odczucie bólowe. Osiągnięte pozytywne efekty wyciągania (m in. efekt przeciwbólowy) jest krótkotrwale i wymagają stabilizacji. Ale nie poprzez stosowanie kołnierzy i pasów ortopedycznych bądź gorsetu gipsowego, lecz działaniem naturalnym. I tu przychodzi nam z pomocą wykonywany jednocześnie z wyciąganiem kręgosłupa specjalny zestaw ćwiczeń wzmacniający poszczególne mięśnie i tworzący pewnego rodzaju ”gorset mięśniowy”. Ten ”gorset mięśniowy” umocni się z czasem i będzie w stanie przeciwdziałać obciążeniu kręgosłupa i powrotowi syndromu bólowego. Przy schorzeniach odcinka szyjnego kręgosłupa metoda Jewminowa przywiduje stosowanie Pętli Glissona. Ćwiczenia tu wykonywane w pozycji siedzącej, lecz zasada działania jest ta sama.

 

Trakcyjna kinezyterapia na Profilaktorze Jewminowa jest przeznaczona do zapobiegania i leczenia dużej ilości schorzeń kręgosłupa i ich objawów:
choroby Scheuermanna, wad postawy (np. skoliozy), zapalenia korzonków rdzeniowych o różnej etiologii (m in. rwy kulszowej), drętwienia kończyn, zawrotów głowy, zespołu stawów międzykręgowych, nadmiernego skurczu mięśni przykręgosłupowych, zespołu bólowego i in.

wróć

Cennik

Pierwsza wizyta lekarska 180 zł
Masaż 30 min. 90 zł
Fizjoterapia 30 min. 65zł
Ćwiczenia 30 min. 80 zł
Terapia manualna 220 zł
↿
Zbyt niska rozdzielczość ekranu urządzenia.